בני פרידמן // ניגון שמחה – מתוך פרויקט 'צמאה'

קטגוריה:
צפיות: 303

בני פרידמן בביצוע מיוחד ל"צמאה" – מיזם מוזיקלי המחדש ניגונים חסידיים עתיקים שהפכו לחלק מהפסקול הישראלי של כולנו בשנים האחרונות.

לשיר החדש בכל שירותי הסטרימינג: https://fanlink.to/BennyNigun

צמאה בפייסבוק: https://bit.ly/34dIktb

צמאה באינסטגרם: https://bit.ly/3kdnZtC
הרשמה לערוץ היוטיוב: http://bit.ly/tzamaYTchannel

ברפרטואר הניגונים החב"דיים שמור מקום מיוחד ל'ניגוני שמחה'. שרים אותם בדרך כלל בהתוועדויות חסידיות ובסעודות שבת ויום טוב, והם מרוממים את הנפש ומשרים שמחה ועליצות.

את הניגון הזה הלחין החסיד ר' אהרון חריטונוב מהעיר ניקולייב שבאוקראינה. בעיר הזאת פעלה קהילה חב"דית תוססת, ובה נולד הרבי מליובאוויטש.

החסיד ר' אהרון חריטונוב היה השוחט של העיירה, יהודי עובד ה', מהחסידים המסורים של האדמו"רים הרש"ב והריי"צ מליובאוויטש (האדמו"ר החמישי והשישי לבית חב"ד). הוא נפטר בשנת תרצ"ג (1933).

בהיותו בן למשפחת חריטונוב הידועה בכישרונה המוזיקלי, פרצו מליבו תוך כדי עבודת ה' שלו ניגונים שביטאו את מהלכי נפשו. יש בהם ניגוני דבקות, ניגוני התוועדות וכמו-כן ניגוני שמחה.

הניגון הזה, על אף היותו ניגון שמח, קל להבחין ברבדים עמוקים הטמונים בו, והוא אכן מרומם את האדם למדריגה רוחנית עליונה יותר וממלא את הלב רגשות ביטחון בבורא העולם.

הזמר החסידי המצליח בני פרידמן מבצע אותו בביצוע ייחודי, במסגרת 'צמאה' – מיזם מוזיקלי המחדש ניגונים חסידיים עתיקים והופך אותם לחלק מהפסקול הישראלי של כולנו.

לחן: הרב אהרן חריטונוב
שירה: בני פרידמן

מנהל צמאה: הרב משה שילת

הפקה מוזיקלית, עיבוד ותיכנותים: נאור כרמי
גיטרות: עמית יצחק
מיקס: נאור כרמי
מאסטרינג: ארן לביא
עוזר הפקה: אפי שיינר

קליפ: סטודיו סולם יעקב // יעקב אסרף
עיצוב עטיפה: מוגז עדין // שרית פדידה

ניהול בני פרידמן: יונתן יחיאל: 052-5000-210
ניהול מטעם "צמאה": מנדי בלוי info@tzama.co.il
הפצה דיגיטלית: D-Music
דיגיטל: Digistage

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן